Poezi per vitin e ri 2013

Po afrohen festat e fundvitit ndërsa ju ende nuk keni ide për ndonjë poezi e cila do ju nevoitet për ta shpërndarë me miqt e tuaj nëpër rrjetet e ndryshme sociale si Facebook, Twitter etj.

Enkas për festat e fundvitit stafi jon ka bër të mund që ju ti gjeni të gjitha poezit e vitit ri në një vend edhe atë poezit më të reja për vitin 2013.Fryu era qe perjashta
shkundi perdet e mendafshta
mos kujto se te harrova
kartolinen ta dergova.

Sikur boje te mos kisha,
do ta prisja gishtin tim,
dhe me gjakun qe pikonte,
do te shkruaja kete urim!

Viti ir ri o viti i ri
Qfar dhuratash solle ti
Solla paqe lumturi
Per te bukuren
SHQIPERI

Ja na erdhi viti ri
Sa jam i gezuar
Por si un e cdo femi
Pret per ta festuar
Bora zbardhi tej per tej
Fusha edhe male
Viti ri do te na gjej
Me kenge e me valle