SMS urime per ditelindje

Urimet e mia me te perzemerta. Zoti ndricofte rruget e jetes tende dhe Fjala e Tij ndricofte zemren tende.

Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur,kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte...dhe atehere krijoj ty.EDHE 100!


Trendafil i celur, 1000 urime per gjithe jeten!

Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk e pershtacme te mbyllesha ne brenda nje pakoje dhurate. Shume urime!

Shume kilometra na ndajne, por dashuria ime per ty kalon cdo limit...sidomos ne kete dite.Shume urime yll!

Nuk uroj qe jeta jote të jete e gjate sa jeta e një Yll,jo se kjo do ishte shum e gjate.Nuk uroj qe jeta jote të jete e gjate sa jeta e një Trendafili,jo se kjo do ishte shum e shkurter por uroj qe jeta jote të jete e shendritcme si Ylli dhe e bukur si Trendafili "URIME DITELINDJEN ´´
 
Le te jet çdo dite e ardhshme më e mire,le te jesin të gjithat simbas deshires tende,kur t’bjere shiu,për ty le të shkelqeje dielli, jeta jote le të jet rruga prej drandafillave e ujitur me shiun e lumturise , e ngrohur me lumturin e vertete , kurse nëpër jetë, le të të udhëheqe fati.gëzuar ditëlindjen

Paqja shpirterore, shendeti dhe fryma e nderit dhe moralit qe ke te percjellshin edhe shum e shum vite te tjera URIME DITELINDJA:

Nga thellsija e zemres te uroje ditelindjen i bafsh 100 vjet ....me shum gjera te bukura ne jet, ne trup shendet, ne pune vullnet, ne familje harmoni , fat ne dashuri dhe me te gjitha te mirat qe di vetem Zoti ti sjelle ne kete bote ishalla kete vit ke sukse ne jete dhe te jete viti i realizimeve i deshirave tuajaa 

U shtriva pak per me pushu E pash nje enderr duke fluturu Erdha tek ti per te percafu Dy fjale te mira ne vesh me ti tregu dhe ty ditelindeje me ta urua . urime  

Me rastin e ditelindjes deshiroj qe te dergoj urimet me te perzemerta, me deshire qe kjo dite e lumtur te jete per ty sot dhe ashtu lete vazhdoj gjat gjithe jetes tuaj lumturija dhe gezimi .urime 

Sot ditëlindjen me zemër ta uroj,
Fat dhe lumturi gjithnjë të dëshiroj,
Drita e Allah-ut rrugën ta ndriqoft,
Xheneti stacioni i fundit i jetës tënde qoft. 


Si freski e detit te ardhte lumturia,si pellumb i bardhe te ardhte dashuria,cdo ender e jotja u befte realitet,urime ditelindjen i befsh 100 vjet..Zoti te dhurofte ne trup shendet,ne pun vullnet,ne ide drejtesi,ne nerva qetesi,ne familje harmoni e ne te ardhmen shum shum lumturi...Edhe 100