Poezi per ditlindje 2012

Vizitorë të nderuar, po ju sjellim disa poezi të zgjedhura për urime ditlindjesh.


Sot ditëlindjen me zemër ta uroj,
Fat dhe lumturi gjithnjë të dëshiroj,
Drita e Allah-ut rrugën ta ndriqoft,
Xheneti stacioni i fundit i jetës tënde qoft


Si pellumb i bardh
te ardht dashuria
si freski e veres
te ardht lumturia.
Qdo enderr e jotja
u befte realitet
unerime ditelindja
dhe i befsh
1oo vjet.


Deri kur
Të të pres
I them vetvetes
Apo i bëj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kështu do të vie fundi
Edhe duke vdekur do të kujtoj
Emrin tënd duke pëshpëritur
Edhe pse s'më don
Unë të dashuroj
Edhe në vdeksha
Nuk do të harroj


Fluturo pllumb neper gyrbet merre motren qoja vllaut tvet.Vllau i motres i mbush31 Pranvera e pritsh edhe shum e shum tjera.Me gezim e harmonita uroj JETa ime Ditlindjen ty.Me familie e gjithsi. Tgjithat tmirat e pasuri Jet te bukur me plot mrekulli. te uron motra jote si te don shum tyyyy....